W jakich typach prac sprawdzają się rusztowania jezdne?

Planujesz remont lub budowę domu? Z pewnością masz już przygotowany plan całego przedsięwzięcia. Konieczne jest również określenie niezbędnych narzędzi i konstrukcji, które przybliżą realizację celu. Czy wiesz, jak wiele prac ułatwi Ci montaż rusztowania jezdnego? Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, czym charakteryzują się tego typu konstrukcje oraz do czego są wykorzystywane. Zapewnij sobie nowoczesne, bezpieczne i mobilne warunki pracy.

Co to jest rusztowanie jezdne i czym się charakteryzuje?

Zazwyczaj są to konstrukcje wykonane z aluminiowych elementów, łączonych na ścisk. Dzięki montażowi rusztowania jezdnego możliwe jest wykonywanie prac na wysokości od 3 m do 14 m, aczkolwiek istnieją pojedyncze modele sięgające 25 metrów. Rusztowania są dość lekkie, niewielkie i praktyczne, dzięki czemu najczęściej wykorzystuje się je podczas remontu lub wykończenia wnętrz. Ich atutem jest prosty i szybki montaż, a ograniczeniem brak możliwości pracy na nieutwardzonym, grząskim gruncie. Rusztowania jezdne wymagają stabilnego podłoża.

Gdzie z powodzeniem można zastosować rusztowania jezdne?

W sytuacji, kiedy nie można użyć tradycyjnego rusztowania, np. ze względu na specyfikę pracy lub ochronę delikatnej podłogi, warto przemyśleć wynajem nowoczesnego rusztowania jezdnego, które oferuje firma Euro Rusztowania we Wrocławiu. Ze względu na swoją specyfikę, do ich montażu nie wymaga się specjalistycznych narzędzi, a przy tym jest to rodzaj rusztowania, który zapewnia bezpieczeństwo prowadzenia prac, mobilność i funkcjonalność konstrukcji.

Rusztowania jezdne są niezbędnym wyposażeniem firm oferujących zakres prac budowlano-remontowych, wykończeniowych i konserwacyjnych. Idealnie sprawdzą się przy pracach:

  • monterskich — np. montażu oświetlenia, wentylacji i klimatyzacji;

  • konserwatorskich — np. przy odnawianiu elewacji;

  • remontowych — np. przy malowaniu i tynkowaniu ścian lub sufitu;

  • lekkich pracach budowlano-instalatorskich — np. przy kuciu wnęk pod rozdzielnice.

Dlaczego warto zastosować rusztowania jezdne?

Jak widać, jest to rozwiązanie uniwersalne, a przy tym ekonomiczne, dzięki czemu można przyspieszyć prowadzenie prac, oszczędzając środki finansowe. Rusztowania jezdne idealnie sprawdzą się przy pracach prowadzonych w budynkach o małej ilości wolnej przestrzeni.

Leave a Comment